Leczenie Bruksizmu - La Vida - Medycyna Estetyczna

Leczenie Bruksizmu

Bruksizm jest terminem używanym w medycynie jako określenie zaciskania i nieświadomego zgrzytania zębami, zarówno podczas normalnych dziennych zając jak i podczas snu. Może to prowadzić do ciężkich i bolesnych problemów stomatologicznych.

Przewlekłe zgrzytanie zębami może powodować bóle głowy, uszu, ból twarzy, a nawet migrenę. Problemy dentystyczne spowodowane bruksizmem obejmują utratę szkliwa zębów, zwiększoną wrażliwość oraz spłaszczenie i / lub odłupywanie zębów.

Osoby cierpiące na bruksizm, które zaciskają zęby podczas snu, często budzą się z obolałą szczęką.

Nadużywanie mięśnia żwacza, z którym mamy do czynienia w bruksizmie z  czasem wywołuje zmianę kształtu twarzy i powstanie ciężkiej kwadratowej szczęki.

Zabiegi z preparatem blokującym przewodnictwo nerwowo – mięsniowe mogą zapewnić ogromną ulgę w bólach żuchwy, bólach głowy i innych nieprzyjemnych problemach związanych z bruksizmem.

Preparat blokujący przewodnictwo nerwowo – mięsniowe a konwencjonalne leczenie bruksizmu

W ostatnich latach preparat blokujący przewodnictwo nerwowo – mięsniowe okazał się idealną terapią celowaną do leczenia nadmiernej aktywności mięśniowej. Wiele innych terapii, takich jak leki przeciwzapalne i urządzenia dentystyczne, nie rozwiązują źródła problemu.

Chociaż urządzenia stomatologiczne u osób cierpiących na bruksizm mogą skutecznie chronić zęby przed uszkodzeniem w nocy , to nie są one skuteczne w powstrzymywaniu bolesnych efektów ubocznych zgrytania zębami.

Jak działa preparat blokujący przewodnictwo nerwowo – mięsniowe ?

Preparat blokujący przewodnictwo nerwowo – mięsniowe, który jest używany między innymi, w leczeniu bruksizmu jest naturalną substancją hamującą przewodnictwo nerwowo – mięśniowe (między nerwem a mięśniem). W skrócie, paraliżuje włókna mięśniowe w miejscu iniekcji. Co ważniejsze, nie poraża pozostałych włókien mięśnia, co znaczy, że mięsień spełnia swoją funkcję, ale jest słabszy.

Siła działania preparatu zależy od podanej dawki. Poprzez odpowiednią ilość nakłuć można sparaliżować cały mięsień lub tylko jego część.

Na czym polega zabieg preparatem blokujący przewodnictwo nerwowo – mięsniowe?

Bruksizm

Poprzez wstrzykiwanie małych dawek preparatem blokujący przewodnictwo nerwowo – mięsniowe bezpośrednio do mięśnia żwacza (dużego mięśnia, które porusza żuchwą), mięsień jest lekko, ale wystarczająco osłabiany, aby powstrzymać mimowolne tarcie zębami i zaciskanie szczęki.

To znacznie rozluźnia mięśnie i zmniejsza zużycie zębów podczas tarcia. Możliwość uszkodzenia stawu skroniowo-żuchwowego i bóle głowy również powinny zostać zredukowane lub wyeliminowane.

Dobrowolne ruchy, takie jak żucie i mimika twarzy, nie są w ogóle wykonywane przez podanie preparatu.

Czy preparat blokujący przewodnictwo nerwowo – mięsniowe jest bezpieczny?

Preparat blokujący przewodnictwo nerwowo – mięsniowe jest naturalna substancją.

Jego ilość jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta przez lekarza medycyny estetycznej. Przy pierwszej iniekcji podaje się minimalną dawkę wywołującą oczekiwany efekt

Ilość preparatu blokującego przewodnictwo nerwowo – mięsniowe zwiększa się stopniowo, aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Wszystkie nasze zabiegi wykonywane są przez w pełni wykwalifikowanych lekarzy i lekarzy stomatologów z licznymi kursami z zakresu medycyny estetycznej.

Skuteczność i trwałość efektu w leczeniu bruksizmu

Chociaż ostrzykiwanie mięśnia żwacza preparat blokujący przewodnictwo nerwowo – mięsniowe nie jest lekarstwem na bruksizm, może ono skutecznie kontrolować nieprzyjemne objawy choroby.

Preparat stosowany w leczeniu bruksizmu zazwyczaj działa od trzech do czterech miesięcy. Po tym okresie zabieg należy powtórzyć.

Rezerwacja Wizyty *

Centrum Medyczne La Vida mieści się w Łodzi na osiedlu Retkinia. Rezerwacja terminu jest szybka i prosta. Można jej dokonać przez Internet w zakładce Umów Wizytę lub telefonicznie pod numerem 791 101 106.

Nasza Gwarancja!

Oferujemy darmową konsultację lekarską dwa tygodnie po każdym zabiegu preparatem blokującym przewodnictwo nerwowo – mięsniowe

aby upewnić się, że leczenie spełniło Twoje oczekiwania.
W razie potrzeby możesz otrzymać podanie  w tym terminie.


GRAFIK LEKARZY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

 

Lekarz Dni i godziny przyjęć*
Imię i Nazwisko PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA
Aleksandra Michalak - PBPNMlek.
ALEKSANDRA MICHALAKMedycyne Estetyczna Umów Wizytyę
od 14:00
do 20:00
Sylwi Wenc - PBPNMlek.
SYLWIA WENCMedycyne Estetyczna Umów Wizytyę
od 14:00
do 20:00
od 09:00
do 14:00

Zapraszamy 🙂

* (Koszt konsultacji z Lekarzem Medycyny Estetycznej to 150zł. Jeśli zdecydujesz się na zabieg na tej samej wizycie to kwota ta będzie wliczona w cenę zabiegu.)

CENNIK